کاین ژاین-باپیتیست اولین ژان والژان سیاهپوست، درگذشت

درگذشت کاین ژاین، اولین ژان والژان سیاهپوست، در اثر سقوط از پله

کایل ژان-باپتیست نخستین بازیگر سیاهپوستی که نقش ژان والژان را به صحنه برد در یک سانحه درگذشت.

کاین ژاین-باپیتیست اولین ژان والژان سیاهپوست، درگذشت

کاین ژاین-باپیتیست اولین ژان والژان سیاهپوست، درگذشت

این بازیگر ۲۱ ساله سیاه‌پوست که نخستین ژان والژان سیاه‌پوست تاریخ نمایش هم شد، بازیگری نیویورکی بود که اولین بار در ۲۳ جولای در نمایشی از «بینوایان» روی صحنه رفت. این بازیگر که در عین حال جوان‌ترین بازیگری بود که در نقش ژان‌والژان روی صحنه رفته بود، شنبه در یک سانحه که در خانه برایش رخ داد کشته شد.

او در نخستین ساعات شنبه در خانه مادرش و بر اثر سانحه‌ای باورنکردنی، کشته شد.

این حادثه اندکی بعد از اجرای نمایش روز جمعه رخ داد. او پس از نمایش به خانه مادرش رفت و بر اثر سقوط از پله‌های اضطراری درگذشت.

دست اندرکاران این نمایش در تئاتر امپریال برادوی با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند از این رویداد دچار شوک شده‌اند و از این که همکار جوان‌شان را از دست داده‌اند، سوگوار هستند. آنها از کایل به عنوان استعداد جوانی یاد کردند که با اولین نمایشش در برادوی اثری جادویی در تاریخ برادوی به جای گذاشت.

ماه پیش و پس از آن که او روی صحنه رفته بود تا این نقش را ایفا کند توییت کرده بود: امروز نقش رویایی‌ام را اجرا کردم. همیشه این شب را به یاد می‌آورم. برای عشقی که از همه شما گرفتم متشکرم. دیشب یکی از بهترین شب‌های زندگی من بود.

او اندکی بعد در گفتگو با یک مجله گفته بود ایفای این نقش را از کودکی در آرزوهایش مجسم می‌کرد. او گفته بود: دلم می خواهد نمایش را به چالش بکشم و مرزشکنی کنم.

پلیس نیویورک اعلام کرده سقوط او از پله‌ها تصادفی بود. / خبرگزاری مهر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه