عکس لو رفته از بازیکنان پرسپولیس در ترکیه

بازیکنان پرسپولیس که در اردوی این تیم در کشور ترکیه به سر می برند به خاطر عدم رعایت قوانین فدراسیون فوتبال در زمان برگشت باید به کمیته اخلاق رجوع کنند.عکس محسن بنگر، علیرضا نورمحمدی و مهرداد کفشگری که خالکوبی زیادی در بدن خود دارند  می تواند برای این بازیکنان دردسرساز شود.

 خالکوبی بازیکنان فوتبال
 
اما خالکوبی در لیگ برتر گسترش یافته و فقط بازیکنان استقلال و پرسپولیس چنین کاری نمی کنند، بلکه تعداد زیادی از بازیکنان لیگ برتر خالکوبی دارند که البته کمتر رسانه ای می شود.
 
از آنجا که مهمترین وظیفه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال نه رسیدگی به فساد، زد و بند مالی، تبانی و... بلکه رسیدگی به وضعیت موی بازیکنان، عکس های سلفی شان و همینطور خالکوبی هایشان است، باید منتظر ماند تا طرحی ضربتی در پرسپولیس اجرا کنند.
 
دبیرکل فدراسیون فوتبال نامه ای در مورد همین موضوعات را به رئیس سازمان لیگ ارسال کرده بود.
 
علیرضا اسدی در نامه ای به مهدی تاج و رؤسای هیئت های فوتبال استانی اعلام کرد که بخشنامه کمیته اخلاق درباره عقد قرارداد بازیکنان در فصل جدید لیگ برتر فوتبال کشور باید رعایت شود.
 
در نامه دبیرکل فدراسیون فوتبال آمده است: با توجه به در پیش بودن فصل جدید و شروع مسابقات لیگ برتر و پخش مستقیم و غیرمستقیم اکثر مسابقات از سیمای جمهوری اسلامی ایران و لزوم عدم انعکاس برخی ناهنجاری ها از قبیل خالکوبی، چهره آرایی، نمایش غیر مناسب موی سر و ... توسط برخی بازیکنان، بخش نامه کمیته اخلاق به استناد بند 6 ماده 28 آیین نامه اخلاق فدراسیون جهت ابلاغ به باشگاه ها به شرح زیر منتشر می شود:
 
رسیدگی به هرگونه نمایش غیرمتعارف بازیکنان از حیث پوشش یا چهره سازی غیر مرسوم یا نمایش خالکوبی در طول مسابقات رسمی که می تواند به فرهنگ مرسوم در جامعه لطمه وارد کند، به عهده کمیته اخلاق بوده و در تمرینات و مسابقات غیررسمی به عهده باشگاه مربوطه خواهد بود. در صورتی که تلاش های باشگاه در این مورد مؤثر واقع نشود، کمیته اخلاق می تواند به دلیل اشاعه ناهنجاری های رفتاری در تمرینات و مسابقات غیر رسمی هم، به موضوع رسیدگی کند.
 
همچنین در دیگر نامه دبیرکل فدراسیون به رئیس سازمان لیگ کشور و رؤسای هیئت استان ها درباره رعایت اخلاق حرفه ای آمده است:
 
با توجه به اتمام مسابقات رسمی لیگ برتر فوتبال و شروع انعقاد قرارداد بازیکنان، مربیان و سرپرست باشگاه ها و همچنین کارگزاران رسمی فوتبال، رعایت اخلاق حرفه ای و همینطور صداقت در رفتار و گفتار و نوشتار بر اساس بندهای 1، 2 و 3 ماده 4 آیین نامه اخلاق فدراسیون و در راستای احترام به اصول رفتاری شفاف سازی قراردادها، الزامی است و در صورت وقوع هرگونه تخلف یا وصول هرگونه شکایت در این زمینه (از جمله قراردادهای سفید امضا و غیرمتعارف) کمیته اخلاق که یکی از ارکان قضایی فدراسیون فوتبال است نسبت به موضوع رسیدگی و برابر آئین نامه اقدام خواهد کرد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه