حال جودوی لرستان خوب است - سهمی از همه رده های تیم ملی

به گزارش جوان ایرانی، استان لرستان همواره یکی از قطب های جودوی کشور بوده و این امر نشان از وجود ظرفیت های مستعد لرستان در این رشته ورزشی است که موجب بالا رفتن سطح توقع مردم از جودوکاران لرستانی شده است.

حضور جودوکاران زن و مرد لرستانی در بدنه تیم ملی و درخشش آن ها در میادین جهانی و آسیایی همچنین موجب شده توجه مسئولان این رشته ورزشی به پتانسیل های لرستان در زمینه جودو بیشتر شده و روی لرستان در این رشته ورزشی بیشتر حساب باز کنند.

وضعیت جودوی لرستان بسیار مناسب است

نائب رئیس هیئت جودوی استان لرستان در گفتگو با خبرنگار مهر وضعیت جودوی لرستان را بسیار مناسب دانست و گفت: در حال حاضر رشته جودو یکی از بهترین تیم های ورزشی استان بوده و به جرات می توان گفت ورزش جودو در صدر تمام رشته های ورزشی استان است.

مریم بهاروند با بیان اینکه برنامه های هیئت جودوی لرستان مطابق نظم و برنامه ریزی خاصی پیش می رود اظهار داشت: در تمام مسابقات برون مرزی ورزشکاران جودوکار لرستانی در هر سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان در تیم ملی جودوی کشور حضور دارند که این حاکی از توان بالای لرستان در این رشته ورزشی است.

وی از وضعیت سالن های جودوی استان ابراز رضایت کرد و افزود: خانه جودوی استان صبح ها برای تمرین در اختیار بانوان بوده و این ورزشکاران عصرها در چند باشگاه خصوصی تمرینات خود را پی می گیرند که در مجموع می توان گفت تمرینات بانوان جودوکار لرستانی به طور منظم دنبال می شود.

آمادگی همیشگی جودوکاران لرستانی برای شرکت در مسابقات

نائب رئیس هیئت جودوی استان لرستان با اشاره به اینکه بانوان جودوکار در لرستان ۱۲ ماه سال و به طور مداوم در حال تمرین بوده و همیشه از آمادگی ۱۰۰ درصدی برخوردارند عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ بانوی جودوکار در همه رده های سنی در این رشته ورزشی به طور منظم در حال فعالیت هستند.

بهاروند ورزش جودو را در بالا بردن اعتماد به نفس و زیاد کردن توان و استقامت بدنی افراد تاثیرگذار دانست و گفت: این رشته ورزشی به ویژه برای بانوان بسیار مناسب بوده و اعتماد به نفس آن ها را به طور قابل ملاحظه ای بالا می برد.

وی به برگزاری مسابقات قهرمان کشوری بزرگسالان در پایان سالجاری اشاره کرد و بیان داشت: سال گذشته تیم بزرگسالان جودوی لرستان در مسابقات کشوری مقام اول را کسب کرد که امیدواریم امسال نیز این قهرمانی برای جودوی لرستان تکرار شود.

ابراز امیدواری برای شرکت جودوکاران لرستانی در مسابقات آسیایی کویت

نائب رئیس هیئت جودوی استان لرستان از اعزام جودوکاران کشور به مسابقات آسیایی کویت در شهریور ماه امسال خبر داد و افزود: با توجه به ظرفیت های موجود استان در رشته جودو انتظار می رود چند جودوکار لرستانی به اعزام در این مسابقات موفق شوند.

بهاروند با اشاره به اینکه ظرف ماه های اخیر کلاس های مربی گری درجه دو و سه بانوان در سطح استان لرستان برگزار خواهد شد اضافه کرد: از برنامه های سال جاری ورزش جودوی کشور می توان به برگزاری لیگ برتر جودو و مسابقات قهرمان کشوری رده سنی جوانان و نوجوانان در ۱۵ مرداد امسال اشاره کرد.

برگزاری مسابقات جهانی کوراش در خرم آباد

وی به میزبانی لرستان در مسابقات جهانی کوراش در آبان ماه سالجاری اشاره کرد و گفت: میزبانی مسابقات جهانی کوراش برای اولین بار به ایران محول شده که با توجه به آمادگی لرستان در این زمینه میزبانی این مسابقات به لرستان واگذار شده است.

نائب رئیس هیئت جودوی استان لرستان با بیان اینکه در لرستان ورزشکاران قدرتمندی در رشته کوراش فعالیت می کنند، افزود: لرستان این آمادگی را دارد دو تیم از این رشته را در این مسابقات شرکت دهد.

بهاروند یادآور شد: لیلا چغلوند و سحر چغلوند دو خواهر جودوکار لرستانی موفق شدند در مسابقات آسیایی کوراش که اردیبهشت ماه امسال برگزار شد به ترتیب مدال های طلا و نقره را کسب کنند.

وی گفت: در حال حاضر نرگس رستمی، اکرم خانی، معصومه جعفری، الهام بهرامی، نرگس اسدزاده و سپیده میررضایی نفرات برتر جودوی بانوان استان هستند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه