آیفون 16 گیگ. این روزها بسیاری از افراد علاقمند به خرید گوشی های آیفون می باشند اما چرا نباید یک گوشی آیفون با ظرفیت 16 گیگابایت خرید؟!. گوشی آیفون 16 گیگابایتی. بیش از چند سال نیست که آیفون تنها با حافظه داخلی 4 گیگابایت عرضه می شد؛ اما اکنون این هوشمند از سوی شرکت اپل با حافظه حداقل 16 گیگابایت به دست کاربران می رسد. پرسش اساسی این است که چرا نباید اکنون به فکر خرید یک آیفون 6 اس با حافظه حداقل یعنی 16 گیگابایت باشیم و اینکه آیا این میزان از حافظه برای ما کافی است؟. امکانات جدید معرفی شده ...


آیفون 16 گیگ

 

با خواندن این مطلب گوشی آیفون 16 گیگابایتی نمی خرید!!

 

این روزها بسیاری از افراد علاقمند به خرید گوشی های آیفون می باشند اما چرا نباید یک گوشی آیفون با ظرفیت 16 گیگابایت خرید؟!

گوشی آیفون 16 گیگابایتی

بیش از چند سال نیست که آیفون تنها با حافظه داخلی 4 گیگابایت عرضه می شد؛ اما اکنون این هوشمند از سوی شرکت اپل با حافظه حداقل 16 گیگابایت به دست کاربران می رسد. پرسش اساسی این است که چرا نباید اکنون به فکر خرید یک آیفون 6 اس با حافظه حداقل یعنی 16 گیگابایت باشیم و اینکه آیا این میزان از حافظه برای ما کافی است؟

امکانات جدید معرفی شده در آیفون 6 اس همچون Live Photos و فیلمبرداری با وضوح 4K منجر به آن می شود که حافظه این گوشی هوشمند زودتر از همیشه پر شود. در نتیجه پرسش اصلی این است که آیا داشتن یک آیفون نسل جدید با حافظه 16 گیگابایت پاسخگوی نیاز کاربران با این امکانات جدید است یا خیر؟

پیش از هر چیز باید این نکته را به یاد داشته باشید که بخشی از حافظه هوشمند آیفون برای ذخیره اطلاعات مربوط به سیستم عامل و اپلیکیشن های از پیش نصب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کافی است، چند اپلیکیشن کاربردی به همراه کمی موزیک و بازی با گرافیک بالا روی آیفون خود نصب کنید تا به سرعت حافظه 16 گیگابایت پر شود!

معمولا آیفون با حافظه 16 گیگابایت حدود 11 گیگابایت حافظه قابل استفاده را در اختیار شما قرا�� می دهد؛ در حالی که نمونه 64 گیگابایت این فضا را تا حدود 55 گیگابایت ارتقا داده. کاملا مشخص است، 11 گیگابایت حافظه، چندان فضای قابل توجهی نیست و به ویژه با توجه به امکانات جدید به سرعت از دست می رود.

یکی از این امکانات جالب توجه و فوق العاده جدید در آیفون 6 اس، امکان ضبط ویدئو با وضوح 4K است که دقیقا چهار برابر وضوح ویدئوی HD است. البته این موضوع یک نکته منفی نیز دارد. همه این پیکسل های اضافی نیازمند حافظه بیشتر نیز هستند، به گونه ای که یک آزمایش ساده روی آیفون 6 اس، نشان می دهد، تنها ضبط یک دقیقه ویدئو با وضوح 4K معدل حدود 360 مگابایت فضا از حافظه اشغال می کند.

به این ترتیب، بر روی یک آیفون 6 اس با حافظه 16 گیگابایت تنها قادر به ضبط حدود 33 دقیقه ویدئوی 4K هستید؛ اگر هیچ بیتی از حافظه را به موارد دیگر همچون عکس و موزیک اختصاص ندهید و هیچ برنامه یا بازی را بر روی گوشی خود نصب نکنید!

 

این موضوع به نحوی دیگر در مورد قابلیت Live Photos نیز صادق است؛ قابلیت جدیدی که قطعا از استفاده از آن لذت می برید. در این قابلیت هنگام عکاسی آیفون چند ثانیه قبل و چند ثانیه بعد از زمان شات را نیز ضبط می کند تا یک تصویر متحرک و زنده را روی همه دستگاه های مجهز به iOS 9 و مک بوک نمایش دهد.

در حالت معمول، یک تصویر 12 مگاپیکسل ضبط شده با ایفون 6 اس، حدود 2 تا 2.5 مگابایت حافظه اشغال می کند. فایل MOV ضبط شده به همراه تصویر نیز حدود 2 مگابایت حافظه اشغال می کند و ترکیب این دو با هم در Live Photos حدود 4 تا 4.5 مگابایت فضا از حافظه گوشی را به خود اختصاص می دهد.

این به معنای آن است که حدود 2400 تصویر زنده و پویا روی آیفون 6 اس با حافظه 16 گیگابایت بدون در نظر گرفتن سایر موارد قابل ضبط است. در حالی که اگر به عکاسی معمولی بسنده کنید، این رقم دو برابر خواهد بود که تفاوت اساسی و جدی است.

 

البته جای هیچ شکی نیست که کاربران می توانند ویدئو ها را با وضوح پایین تر و عکس ها را نیز به شکل معمولی و بدون وضوح بالا ثبت و ضبط کنند تا حافظه گوشی خود را تا حد زیادی از اشغال بی مورد نجات دهند؛ اما نباید فراموش کرد که اساسا آیفون 6 اس با همین ویژگی های جدید خود شناخته می شود و کاربران بهای این ویژگی های جدید را به اپل می پردازند. در نتیجه اگر قرار باشد از این امکانات جدید استفاده نشود، بین آیفون 4 اس و 6 اس تفاوت چندانی نیست.

این همه به نظر دلایل محکمی است که از خرید یک آیفون 6 اس با حافظه 16 گیگابایت پرهیز و اجتناب کنید. سؤالی که می ماند، این است که چرا اپل سیاست خود را برای افزایش کف حافظه پیشنهادی آیفون از 16 به ارقام بالاتر نظیر 32 تغییر نمی دهد. پرسشی که هنوز پاسخ رسمی و شفافی در مورد آن در دست نیست.


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه