انصراف حسین هدایتی از خرید باشگاه پرسپولیس

 اهلیت حسین هدایتی و گروهش تایید نشد و به هر دلیلی او نتوانست پرسپولیس را بخرد.رد صلاحیت شرکت استیل آذین ایرانیان در مزایده سوم باشگاه پرسپولیس به دلیل بدهی سهامداران، اعتراض مسئولان این شرکت را در پی داشت ولی رئیس سازمان خصوصی سازی به نکات مهمی در اینباره اشاره می کند.

جالب این که قرار است 29 اردیبهشت مزایده چهارم هم برگزار شود اما شنیده می شود هدایتی دیگر پا پیش نمی گذارد و در مزایده شرکت نمی کند.
قاعدتا اگر قرار بود هدایتی و شرکتش تایید شوند این اتفاق در مزایده رخ می داد اما حالا حاج حسین حسابی دلسرد شده است و حاضر نیست تلاش کند تا مورد تایید مسئولان خصوصی سازی قرار گیرد.
 
حسین هدایتی
 
البته بعضی ها هم مدعی اند او اصلا ته دلش نمی خواست وارد گود شود و پرسپولیس را بخرد. عده ای دیگر هم مسائل غیرفوتبالی را بیان می کنند از قبیل اینکه مسئولان خصوصی سازی نمی خواهند هدایتی صاحب پرسپولیس شود و یا اینکه هدایتی توان پرداخت بدهی هایش را ندارد.
امیر عابدینی از نزدیکان حسین هدایتی و شرکت استیل آذین که کار خرید پرسپولیس را دنبال می کرد، یکی از معترضان به نظر سازمان خصوصی سازی بود. او بعد از مراسم اعلام کرد که اراده ای برای واگذاری سرخابی ها وجود ندارد.
 
عابدینی حتی پا را فراتر گذاشت و در برنامه نود گفت که پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی اختیارات کاملی در این زمینه ندارد.
 
وی گفت: دو فرزند بزرگواری سهامدار شرکت استیل آذین هستند. پدر آنها بدهکار بانکی است و سازمان خصوصی سازی اعلام کرده به خاطر مشکل پدر این سهامداران، شرکت استیل آذین نمی تواند در مزایده شرکت کند. آیا باید به خاطر بدهی پدر سهامداران، شرکت استیل آذین را زیر سئوال برد؟ آیا شرکت ما نقطه سیاهی دارد؟
 
عابدینی درباره اینکه گفته می شود حسین هدایتی هم بیش از هزار میلیارد بدهی دارد، گفت: من به سئوال کارشناسی واقف نیستم ولی می نویسم که اگر حسین هدایتی بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان، آن هم طبق سند و قانون، بدهی داشته باشد درب شرکت استیل آذین را می بندیم! مگر می شود به خاطر بدهکاری پدر، شرکت فرزندانش را زیر سئوال برد؟ ما از کمیسیون واگذاری درخواست بازبینی مجدد را داریم.
 
این صحبت ها هم با واکنش و افشاگری میرعلی اشرف پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی همراه بود. وی گفت: وقتی یک پدر بدهکار، ۹۸ درصد سهام شرکتش را به نام پسر و دختر ۲۱ و ۲۳ ساله خود می کند، آیا عقل متعارف حکم نمی کند که یک جایی محل ابهام و تردید است؟
 
وی تاکید کرد: دوستان باید این مشکل را بپذیرند.
 
رئیس سازمان خصوصی سازی از بازگو کردن جزئیات بیشتر خودداری کرد و درباره میزان بدهی این فرد هم گفت: مجاز نیستم این مبلغ را بگویم.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه